شیائومی پتنت ویلچر هوشمند با قابلیت تطبیق با کاربر خود را ثبت کرد

امروز در رایانیوز می خواهیم به خبر اینکه شیائومی پتنت ویلچر هوشمند با قابلیت تطبیق با کاربر خود را ثبت کرد، بپردازیم. شیائومی جدیدا در بازار وسایل نقلیه حرکتی شخصی، اکنون افراد دارای معلولیت جسمی را هدف قرار داده است. این شرکت اخیرا پتنت جدیدی دریافت کرده است. حق اختراع مورد بحث برای یک ویلچر هوشمند جدید است. ویلچری که با کاربر سازگار می شود. به این معنی که احتمالا می‌تواند خودش را تنظیم کند تا راحتی بیشتری را به کاربر ارائه دهد. با تیم رایانیتا در ادامه خبر شیائومی پتنت ویلچر هوشمند با قابلیت تطبیق با کاربر خود را ثبت کرد، همراه باشید.

ویلچر هوشمند شیائومی

این پتنت توسط ITHome مشاهده شد. پتنت جدید تحت عنوان روش تنظیم هوشمند ویلچر، دستگاه تنظیم هوشمند ویلچر و تجهیزات الکترونیکی با شماره انتشار CN110693654B ثبت شده است. طبق توضیحات ثبت اختراع، شیائومی غول فناوری چینی در مورد روشی صحبت می کند که از طریق آن ویلچر هوشمند می تواند هنگام استفاده با کاربر سازگار شود. به عبارت دیگر، ویلچر هوشمند می تواند با توجه به کاربر در حال حرکت بدون هیچ گونه دخالت و ورود انسانی تنظیم شود.

ویلچر-هوشمند-شیائومی

برای دستیابی به این تنظیمات خودکار، ابتدا باید اطلاعات کاربران را بدست آورد. این به کاربر اجازه می دهد تا جنبه های خاصی را تغییر دهد تا مناسب تر برای کاربران باشد. قابل ذکر است که این تنظیمات نه تنها به فیزیک بدنی کاربر بلکه به محیط اطراف کاربر ویلچر هوشمند نیز بستگی دارد. ویلچر حتی می تواند ارتفاع را تنظیم کند یا حتی زاویه شیب تکیه گاه پشتی را تغییر دهد تا راحتی بهتری را به کاربر ارائه دهد و در عین حال تجربه کاربر را نیز افزایش دهد.

جالب اینجاست که توضیحات ثبت اختراع ویژگی های فیزیکی خاصی از ویلچر هوشمند را نیز توصیف می کند. این شرکت با داشتن ویلچر قادر است با جمع آوری صداها و تصاویر، اطلاعات پیرامون خود را در زمان واقعی جمع آوری کند. این بدان معنی است که تعدادی سنسور از جمله دوربین و میکروفون را در خود جای می دهد که ممکن است به آن کمک کند تا تشخیص دهد کاربر در خانه یا خارج از منزل است. اگرچه، در حال حاضر این فقط حدس و گمان است.

راه های تنظیم هوشمندانه ویلچر عبارتند از:

  • کسب اطلاعات کاربر از کاربر؛
  • اطلاعات فعالیت فعلی کاربر را از طریق صداها یا تصاویر جمع آوری شده در زمان واقعی بدست آورید.
  • بر اساس اطلاعات کاربر و اطلاعات فعالیت، فرم ویلچر هوشمند را تنظیم کنید.

لنوو به تازگی تبلت Xiaoxin Pad Pro خود را معرفی کرد. جهت آشنایی با این تبلت جذاب مقاله زیر را از دست ندید.


اشتراک گذاری

یه مهندس کامپیوتر کنجکاوم از دانشگاه تهران. استراتژیست محتوا و تدوینگر و گوینده کلا دستی به هنر دارم. | مرا عهدیست با شادی که شادی آن من باشد، مرا قولیست با جانان که جانان جان من باشد، به خط خویشتن فرمان به دستم داد آن سلطان، که تا تختست و تا بختست او سلطان من باشد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

s", s.appendChild(p) }(window, document, "o-bottom-right");